• IMG 8578 9 fused
  • IMG 8584
  • IMG 8587 8 fused
  • IMG 8608 09 10 fused
  • IMG 8595
  • IMG 8597 8 9 fused
  • IMG 8619 20 fused
  • IMG 8623
  • IMG 8631 2 fused
  • IMG 8644 5 6 fused

Saskaņā ar iepirkuma Nr. TNA2021/10 rezultātiem tika noslēgts līgums ar SIA "Moduls Engineering" par SIA “Tiesu namu aģentūra” (TNA) administratīvās ēkas Raiņa bulvārī 15, Rīgā iekštelpu remontu ar mērķi izveidot ergonomisku un mūsdienīgu darba vidi, līguma summa - 258 900,96 eiro (bez PVN).

 SIA "Tiesu namu aģentūra" valdes locekle Santa Sausiņa: "TNA ir svarīgi plānot un izzināt mūsu nomnieku vajadzības un piedāvāt klienta aktivitātēm un darba organizācijai vispiemērotāko biroja modeli, kā arī telpu rekonstrukcijas projektos izmantot ilgtspējīgus un modernus risinājumus. Ņemot vērā projekta sarežģītību un ēkas vēsturisko nozīmīgumu, kā arī projekta realizācijas īsos termiņus, esmu gandarīta, ka sadarbībā ar SIA "Moduls Engineering" esam ļoti veiksmīgi realizējuši rekonstrukcijas projektu un mums ir izdevies izveidot modernu un mūsdienīgu darba vidi Uzturlīdzekļu garantiju fonda darbiniekiem un apmeklētājiem”.

 Vēsturiskajā ēkā Raiņa bulvārī 15, Rīgā pilnībā tika veikta vēsturisko velvju un oriģinālo ķieģeļu sienu atjaunošana, pēc vajadzības pārmūrējot nestabilos ķieģeļu sienu fragmentus, attīrot šuves no birstošās javas, pārklājot ķieģeļus ar speciālu aizsargslāni, tādējādi saglabājot telpās atklātu vēsturisko ķieģeļu mūrējumu.

 Lai nodrošinātu darba apstākļiem atbilstošu vidi, ēkas pagraba stāvā un pirmā stāva telpās uzstādīja stikla starpsienas. Stikla starpsienu izveidošana bija būtiska, lai nodrošinātu maksimāli iespējamā dabīgā apgaismojuma ieplūšanu telpās, kā arī veidojot vēsturiskajās telpās mūsdienīgu interjeru. Savukārt visās telpās ir pilnībā veikta grīdas seguma nomaiņa. Telpās ir veikta grīdu izlīdzināšana ar pašizlīdzinošo masu un ir ieklāts uzņēmumā "Forbo" ražotais linolejs. Tas ir īpaši izturīgs augstākās kvalitātes dabīgs grīdas segums, kas izgatavots no 97% dabīgiem izejmateriāliem, no kuriem 70% ir tādi, kas ātri atjaunojas, turklāt 43% ir otrreizējās pārstrādes izejvielas.

Galvenie tā ražošanā izmantotie materiāli ir linsēklu eļļa, ko iegūst no linu augu sēklām, koka milti un džuta, kas ir dabīga pamatne, uz kuras tiek veidots linolejs.

Visā ēkā vecie, nokalpojušie logi ir nomainīti uz kvalitatīviem daudzkameru logiem, kas nodrošina labāku siltumizolāciju un arī āra trokšņu slāpēšanu. Savukārt iekšdurvis telpās ir uzstādītas atbilstoši katras telpas funkcionalitātei vai nu stikla vai kvalitatīvas MDF iekšdurvis.

Ņemot vērā iepriekšējo inženiertīklu stāvokli, visās remontētajās telpās ir pilnībā veikti inženierkomunikāciju tīklu atjaunošanas darbi, nodrošinot to pielāgošanu katras telpas funkcionalitātei. Telpās ir veikta elektronisko sakaru sistēmas un datora tīkla modernizācija, lai nodrošinātu nepieciešamo funkciju izpildi. Darba telpās būtisks ir atbilstošs un kvalitatīvs apgaismojums, tāpēc gaismas risinājumu īstenošanai ir uzstādīti tādu ražotāju kā CHORS, LUCIDE, AROMAS, ZAMBELIS griestu un sienas gaismas ķermeņi, un Siemens gaismas slēdži un rozetes.

Darba videi atbilstošu klimata apstākļu nodrošināšanai un klimata uzlabošanai, telpās veikta mehāniskās ventilācijas sistēmas izveide, kā arī izvietoti kondicionieri un vēsturiskās ēkas interjera konceptam atbilstoši radiatori.

Santehnikas mezglu modernizācija un izveide ir veikta atbilstoši jaunajam telpu plānojumam ēkā. Pilnībā nomainītas santehnikas ierīces un ievērojot telpu vēsturiskā interjera konceptu, ir izvēlēti atbilstoši tehnoloģiskie risinājumi.

 "Šajā projektā būtiskākais bija izveidot mūsdienīgu un ergonomisku darba vidi, saglabājot ēkas vēsturisko elpu. Tas vienmēr ir izaicinošs process, jo atjaunojot vēsturiskas telpas ir jārēķinās arī ar neplānotām situācijām. Šajā projektā piedāvājot elektrotehniskos un inženiertehniskos risinājumus, ņēmām vērā arī pašreiz pieejamos energoefektīvākos risinājumus," Kristaps Grīniņš, SIA "Moduls Engineering" valdes loceklis.